KONST / Litografier / Färglitografier 13162123
nr 1316 2123
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografier, 4 st, Signerade och numrerade. Motivet: ca 32x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 mars 2020
kl 20:09:51
30/3 19:16:33
300 kr
30/3 20:04:51
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman